Kenia królestwo ptaków


Strona główna -> Kenia -> Kenia królestwo ptaków
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Kenia to prawdziwy raj dla miłośników ptaków. Pod względem ilości i zróżnicowania gatunków Kenia zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych państw kontynentu afrykańskiego.


Park Narodowy Nairobi

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Parki narodowe w Keniimają opinię dobrze zadbanych, a jednocześnie przyjaznych turystom. Jednym z najlepszych obszarów do obserwowania ptaków jest  Park Narodowy Jeziora Nakuru. Położony jest on na terenie Wielkiego Rowu Afrykańskiego, w centralnej części kraju. W pobliżu liczącego 62 km2 jeziora spotkać można blisko 450 gatunków ptaków, wśród których prym wiodą bezsprzecznie flamingi. Pracujący na miejscu ornitolodzy szacują, że w szczytowych momentach w roku nad jeziorem może przebywać nawet 2 mln tych ptaków. Flamingi żywią się przede wszystkim algami, które obficie występują właśnie w Jeziorze Nakuru i stąd bierze się ich tu aż taka ilość. Poza flamingami, w okolicy zbiornika można także spotkać m.in. marabuty, pelikany czy też bieliki afrykańskie. Aby ułatwić wszystkim pasjonatom obserwację ptaków, wokół jeziora rozmieszczone zostały niewielkie domki, w których można się zatrzymać nawet na kilka nocy.

Las Arabuko Sokoke i Park Narodowy Nairobi

Następnym doskonałym miejscem do obserwacji ptaków jest Las Arabuko Sokoke, znajdujący się nieopodal granicy z Tanzanią. Również tutaj można spotkać kilkaset gatunków ptaków, przede wszystkim ptaki przybrzeżne i tzw. ptaki lasu deszczowego. Wśród nich jest wiele gatunków zagrożonych wyginięciem. Z kolei Park Narodowy Nairobi to jeden z tych chronionych obszarów, które najczęściej odwiedzają turyści bądź biznesmeni przybywający do Nairobi na bardzo krótki okres czasu. Park ten położony jest zaledwie kilkanaście kilometrów od stolicy Kenii i można do niego dotrzeć miejscowymi środkami transportu. Na obszarze blisko 120 km2 spotkać występuje ponad 400 gatunków ptaków, zarówno tych miejscowych, jak i migrujących.  

 Kenia - miastaKenia - co warto wiedziećKenia - Kenia ciekawostki Kenia ciekawostki
Barwy narodowe Kenii Flaga Kenii to czterobarwny prostokąt o proporcjach 2:3. Podzielony ...

Kenia królestwo ptaków - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies